Telefon: (0 414) 317 20 00 - Mail: catom@gapcatom.org

SOSYAL UYUM

GAP İdaresi Başkanlığı ve UNICEF işbirliğiyle “GAP Merkezlerinde Suriyeli ve Türk Ergen ve Gençlerin Sosyal Uyum Fırsatlarına Erişiminin Desteklenmesi” Projesi hazırlanmıştır. Projenin amacı; Türk vatandaşları ve Suriyelilerin uyum içinde birlikte yaşayacakları bir ortam oluşturulmasına katkı sağlamak olup, uygulama alanı Adıyaman, Batman, Gaziantep, Diyarbakır, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak illeridir. Proje kapsamında sosyal uyum eğitimler, sosyal uyum eğitimlerini destekleyen sosyal ve kültürel faaliyetler ile sirk ve sokak sanatları etkinlikleri gerçekleştirilmektedir.

Sosyal Uyum Eğitimleri: 10-17, 18-24 ve 25 yaş üstü yereli ve mülteci katılımcılara Mülteci, Kültürler Arası Çatışma, Kimlik ve Kültür, Ön Yargı, Ayrımcılık, Hoşgörü, Mülteci, Mülteci ve Sığınma Farkı, Şartlı Mülteci, İkincil Koruma, Sosyal Uyum, İnsan Hakları, İletişim, Çatışma, Çocuk Hakları konularında eğitimler verilmektedir.

Sosyal Kültürel Faaliyetler: Özel gün kutlaması, sinema, tiyatro, gezi gibi sosyal ve sportif faaliyetler gerçekleştirilmektedir.

Sirk ve Sokak Sanatları Festivali: Sirk eğitimleri ile sirk ve sokak sanatları gösterileri düzenlenmektedir.

Back to Top